Blog

Home  /  BALE   /  Naifliğin ve asilliğin sembolü BALE

Naifliğin ve asilliğin sembolü BALE

Bale,duyguların müzik eşliğinde belli bir koreografi içerisinde vücuda estetik ve zerafet katarak dansla olan anlatımına denir. Naifliğin ve asilliğin sembolüdür.

Bale sanatını öğrenen çocuklar hem fiziksel hem de ruhsal olarak gelişir. Bedenlerini müzik ve ritim eşliğinde hareket ettiren çocukların hayal dünyaları,müzik kulakları,vücut koordinasyonları,aynı anda hareket etme becerileri,kas kuvvet yapıları,iç disiplinleri gelişir.

Profosyonel Bale öğretmenlerinin eğitimi ile öğrendiği hareketleri vücudunda gösteren öğrencilerin dikkat dağınıklığı, hiperaktiflik ,yeme ve duruş bozukluklari ,düz tabanlık ve içe basma,kas problemleri ve bir takım omurga problemlerine iyi geldiği bilinmektedir.

Baledeki sorumluluk bilinci, aldığı görevi yerine getirme,özverili ve disiplinli hayat bir süre sonra öğrencinin tüm okul hayatında da başarılı olmasını sağlayacaktır.Uzun yıllardan sonra aldığı bale eğitimini tamamlayan bir öğrenci kendine güvenen,yaratıcılığı yüksek ,sevgi dolu ,yapmaktan mutlu olduğu hayalini kurduğu ,hayata pozitif bakış açısıyla baktığı bir mesleğe sahip olmuş olur…

POST A COMMENT

5 × 2 =